Program EATS na ZŠ Hanspaulka‚ Praha 6

Říjen

 

Jejda, nic nového tu není!

Přecházíme na nové stránky na adrese:
www.upword-english.wbs.cz/

 

 

 

First days of school - první dny ve škole

V prvních dnech jsme se navzájem seznamovali, vyráběli jsme jmenovky na stůl, prvňáčci si volili názvy skupin (máme nové členy: Polar bears, Puppies a Cats), seznamovali se s pravidly. Starší děti pravidla sepisovaly, a to nejen pro děti, ale i pro učitele. Hodně jsme hráli hry, zpívali písničky.

Seznamovali jsme se nejen s novými knihami Kid's Box, ale i s "Mimiem" - s naší novou přenosnou interaktivní tabulí. Přechod na nové učebnice nám kromě jiných výhod umožnil pracovat s nimi interaktivně, neboť obsahují i classware, tedy elektronickou formu. Pro učitele je to výborná pomůcka a děti vyučování samozřejmě více baví.

 

Land Art

Land Art (někdy také Earthworks nebo Earth art) a jeho umělecké přístupy se poprvé v umění začal objevovat v 60. a 70. letech 20. století ve Spojených státech – jeho první výstava se pod názvem Earthworks konala v říjnu roku 1968 ve Dwan Gallery v New Yorku. Land Art byl úzce spojen s prostředím přírody, do které zasahoval a vytvářel tak zcela nevšední umění. Land Art byl jakýmsi protestem proti komercializaci umění ve Spojených státech – jeho tvorba byla osvobozena od pláten, galerií i obchodníků s uměním, přesto však bylo přístupné široké veřejnosti.

 

 

Tigers

Skupina Tigers vyrobila před návštěvou ZOO a křestem knihy Tygří trápení takovéto tygry - tigers:

 

Autoportrét ve stylu Pabla Picassa 

 

Halloween

Halloween se slaví hlavně v anglicky mluvících zemích, ale v posledních letech si získal mnoho příznivců i u nás. Slaví se poslední říjnový den, takže my jsme se tomuto svátku věnovali na konci měsíce.
 
Děti se dozvěděly, jak se tento svátek v USA slaví, jaké jsou pro Halloween typické barvy(oranžová a černá) a symboly (vydlabaná dýně s vyřezanými otvory a svíčkou uvnitř, černé kočky, čarodějnice...).
Děti se oblékají do strašidelných  kostýmů a chodí od domu k domu s pořekadlem Trick or Treat! (Koledu nebo vám něco provedu), a za to dostanou nějakou sladkost. Naše děti si zopakovaly/naučily se některá nová slovíčka s tímto svátkem spojená (pumpkin, ghost, monster, witch). Vyráběli jsme masky, malovali dýně a halloweenské kočky. Četli jsme si knížky o čarodějnici Winnie a jejím kocourovi Winnie the Witch. Za pořekadlo Trick or treat dostaly děti sladkou odměnu.
 
 


 
 

 
TOPlist