Program EATS na ZŠ Hanspaulka‚ Praha 6

Květen

 

Jejda, nic nového tu není!

Přecházíme na nové stránky na adrese:
www.upword-english.wbs.cz/

 

 

 

Seminář pro rodiče

Na začátku května jsme uspořádali seminář pro rodiče našich budoucích prvňáčků. Pozvali jsme paní Mgr. Janu Čadovou, metodičku a školitelku.  Paní Jana Čadová rodiče seznámila s metodami, které při výuce používáme. Hovořila o přímé (nepřekladové) metodě, prožitkové metodě a o teorii mnohočetných inteligencí.

Mgr. Jana Čadová - své dlouholeté zkušenosti učitelky na základní škole nyní již 10 let zúročuje jako metodik angličtiny a školitel. Od roku 2002 působí na MÚVS ČVUT Jaspex, na katedře Jazykové přípravy, kde v současné době odpovídá za metodickou přípravu učitelů v rozšiřujícím kvalifikačním studiu angličtiny.

Pravidelně spolupracuje s nakladatelstvím Cambridge University Press, spolupracuje v projektech a pilotních programech dalších nakladatelství ( DIDAKTIS, Fraus, INFOA, Longman, Oxford). Připravuje metodické semináře „na míru“ pro NIDV, krajská metodická centra a jednotlivá školská zařízení a působí v jejich regionálních projektech.

Je členkou AUAČR/ATECR a členkou AMATE - profesního sdružení metodiků anglického jazyka.

 

Mother's Day - Svátek matek

První zprávy o svátku matek sahají do Anglie 16.století, říkalo se mu Neděle matek (Mothering Sunday) a slavil se na počest všech anglických matek 40 dní před Velikonocemi. K jeho rozšíření do USA došlo na konci 19.století díky Anne Reevers Jarvis z Filadelfie (matce jedenácti dětí). K založení svátku matek ji inspirovalo úmrtí její maminky v r. 1908. V roce 1914 byl Den matek prohlášen oficiálně za národní svátek – druhou květnovou neděli matky nepracovaly, nevařily, neuklízely. Všechno obstarávaly děti.

Na rozdíl od jiných, oficielně vyhlášených významných dnů je tento svátek v Americe populární událost. Americké rodiny slaví tuhle neděli často vyražením do restaurace, mnohé maminky dostanou snídani do postele s přáním Happy Mother's Day! Je to také velký den pro květinářský průmysl.

Do naší země přišel tento svátek až kolem roku 1918, kdy k nám přicházelo mnoho lidí z USA. Po únoru 1948 byl nahrazen Mezinárodním dnem žen, i když v mnoha českých rodinách neupadl v zapomnění ani tehdy. Jeho tradice se začala pomalu obnovovat po roce 1989.

 

 

Ezopova bajka O pávovi - The Peacock (Aesop's Fables)

Četli jsme si bajku o pávovi, který záviděl slavíkovi jeho zpěv. Šel poprosit bohyni zvířat, aby ho také obdarovala takovým hlasem. Ta mu však vysvětlila, že zatímco slavík krásně zpívá, sokol rychle lítá a papoušek mluví, páv má krásné peří, které hraje všemi barvami a ocas vypadá, jako by byl pokrytý drahokamy. "Ty jsi velký a krásný. Každé zvíře je jedinečné a nemůže být dobré ve všem. "

   

 

Kouzelný kruh - sklíčko proti kletbám

Se sklem ani se sklíčky jsme sice nepracovali, ale do barvy jsme přidali kukuřičný sirup a když malba uschla, obrázky se krásně leskly.

         

 

Poslední hodina s Brook

V polovině května se s námi rozloučila Brook, což nám i dětem bylo moc líto. Byla přísná, ale férová a děti ji měly rády. Nahradila ji do konce roku Valerie, která u nás úspěšně vede angličtinu ve školce a také u nás supluje. Je zkušená, absolvovala s námi v září celé školení včetně náslechů ve třídách a náš program tedy dobře zná.

Please install the Flash Plugin

Please install the Flash Plugin

Please install the Flash Plugin

Please install the Flash Plugin

Please install the Flash Plugin

Please install the Flash Plugin

Masky

Delfíni vyráběli masky zvířátek. Hodily se jim při zpívání písničky Animal song - písnička o tom, jaké zvuky vydávají některá zvířátka.

 

TOPlist