Program EATS na ZŠ Hanspaulka‚ Praha 6

Březen

 

Jejda, nic nového tu není!

Přecházíme na nové stránky na adrese:
www.upword-english.wbs.cz/

 

 

  City in the night - Velkoměsto v noci

 
 

Sheep - Ovečky

 

 
Když děti dokončí svá díla, obvykle následuje prezentace. Každý nám svůj obrázek ukáže a popíše nám, co namaloval. Prvňáčkům pomáháme.

Inspiration of Joan Miró

Tentokrát jsme se nechali inspirovat katalánským malířem, sochařem, grafikem a keramikem. Jeho tvůrčí období trvalo asi sedmdesát let a prošlo mnohými vlivy, stále se vyvíjelo. Téměř ve všech dílech ale můžeme sledovat vliv surrealismu. Zkoušel nejrůznější techniky, maloval na měď, zmačkaný papír, cementové desky,  obrazy jsou malovány dehtem, kaseinem nebo terpentýnovými barvami. Později se objevují kachle, talíře, plastiky, sochy a konečně velké keramické stěny, zdobící mnohá sídla významných světových institucí. Není výtvarného oboru, v němž by Miró nezanechal stopu. Navrhoval gobelíny, scénické výpravy a kostýmy, vytvářel grafické listy, ilustroval. Byl jedním z posledních žijících představitelů zakladatelské generace světového moderního umění. Hlavním okruhem jeho námětů byli: žena, ptáci, slunce, měsíc, hvězdy, hmyz.

Miró, to jsou barvy a tvary, Miró, to je světlo a prostor.

   

Saint Patrick´s day

Každý správný Ir slaví 17. března Saint Patrick´s day - den svatého Patrika. Jedná se o výročí smrti světce a irského patrona. V České republice má tento den svátek Vlastimil, což není náhoda, protože je to doslovný překlad slova Patrik, které je odvozeno od latinského patria (vlast).

Patrik šířil hlavně vzdělání, zakládal kláštery se školami a knihovnami. Zachoval tak velkou část keltské slovesnosti.

Oslavy svátku svatého Patrika probíhají nejen v Irsku. Svátek, jehož symbolem je zelený trojlístek, si našel příznivce po celém světě, včetně České republiky.  Slaví se různě od slavnostních pochodů, irské hudby, tradičního tance až po oblékání se do zeleného, barvení piva a ostatních potravin či věcí.

Snakes - Hadi

Hudební výchova s Delfíny

Zpíváme a tancujeme Monkey Dance:

 

TOPlist