Program EATS na ZŠ Hanspaulka‚ Praha 6

Art Workshop (Shalom Neuman)

 

Jejda, nic nového tu není!

Přecházíme na nové stránky na adrese:
www.upword-english.wbs.cz/

 

 

Art Workshop s newyorským umělcem Shalomem Neumanem (červen 2014)                                                                                    

V úterý 24.června se 3.B zúčastnila unikátního workshopu, který pořádala Galerie GUD (Galerie umění pro děti) s newyorským umělcem Shalomem Neumanem.

Nejdříve jsme navštívili Galerii GUD, kde jsme si vyslechli přednášku na téma Fusionism, uměleckého stylu, který spojuje malbu, kresbu a koláže s dalšími prvky - s hudbou, pohybem, světlem. Poté jsme se přemístili na Staroměstské náměstí, kde děti společně s Shalomem vytvářely asambláže ze starých hraček. Výtvory budou vystaveny a poté vydraženy a výtěžek bude věnován na pomoc dětem v nouzi (charitativní projekt "Příběhy pro Davídka"). Podobné workshopy pořádá Shalom Neuman po celém světě.

"V této dílně se děti ocitnou v prostředí všech uměleckých disciplín zároveň. Pomůže jim nebát se experimentovat, tvořit zvukem, pohybem, kresbou, malbou nebo kolážemi. Při tvorbě se budou využívat recyklovatelné materiály, barvy, hudební nástroje a různé objekty jako jsou například hračky, které vydávají zvuky a inspirují děti v jejich fantazii. Budeme společně překračovat hranice mezi hudbou, malbou a herectvím. Objasníme dětem, že “dělat umění” v jakékoliv umělecké formě a disciplíně vychází vždy z jednoho místa, totiž z vnitřní potřeby tvořit. Práce během této dílny budou vznikat na základě vzájemné spolupráce a interakce všech účastníků. Výsledkem bude “společná zeď uměleckých děl” studentů.”, říká sám umělec Shalom Neuman.

Shalom Tomas Neuman, představitel fusionismu a multisensorického umění, se narodil v Praze, dětství prožil v Izraeli a žije v New Yorku. Vystudoval malbu a sochařství na Carnegie Mellon University v Pennsylvánii, dále studoval na Fontainebleau Beaux School ve Francii a absolvoval postgraduální studium na katedře sochařství na Indiana University. Je držitelem ocenění Premio Galileo 2000 za umění, XV. edice. Shalom působí v New Yorku a pracuje ve svém studiu v Brooklynu. Část roku tráví pracovně v Praze. Vyučoval na The Cooper Union, Parsons School of Design, Pratt Institute of Technology a jako lektor hostoval také na The School of Visual Arts a Yale. Vystavoval ve Spojených státech, Evropě, Asii, na Středním Východě a v Jižní Americe. Při tvorbě svých děl se Shalom řídí zcela odlišnými pravidly. Výtvarné umění se v jeho pojetí neomezuje pouze na tradiční disciplíny jako je malířství, sochařství, grafika, video nebo digitální fotografie, ale že je lze vzájemně kombinovat a propojovat s dalšími uměleckými formamy jako je například hudba, tanec, herectví. Shalom využívá vyhozené nebo odložené předměty každodenního života, které už jejich původní majitelé nepotřebují, a dává jim nový význam, když je umísťuje v neobvyklých spojeních do svých koláží.


                

TOPlist